متا تگ چیست ؟ چه تاثیری در بهینه سازی قالب دارد ؟

متا تگ چیست ؟ سوالی جالب و بسیار ضروری برای تمام وبمستران و کاربرانی که دارای سایت یا وبلاگ هستند . متا تگ ها کدهایی هستند که در بخش هدینگ صفحه قرار میگیرند و محتوای آنها در صفحه برای کاربران قابل دیدن نیست . خب پس چه نیازی به استفاده از این کدها داریم ؟ هر کدام از این کدها برای موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی اهمیت خاصی دارد که در ادامه به آن میپردازم .

 
متا تگ چیست چه تاثیری در بهینه سازی قالب دارد
 

چیست ؟

 

همونطور که در عکس بالا مشاهده میکنید اولین متاتگ ، متا تگ Title است . این متاتگ به موتورهای جستجو مثل گوگل و روبات های آن کمک میکند تا تیتر صفحه را بخوانند . در بخش Content این متاتگ باید تیتر هر صفحه نوشته شود . یکی از مهم ترین متاتگ هایی که در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر بسیار زیادی دارد این متا تگ است .

 

چیست ؟

 

مهمترین متاتگ از نظر گوگل و دیگر موتورهای جستجو متاتگ Description است . این متا تگ توضیحاتی در حد 160 کاراکتر از صفحه را به گوگل میشناساند . توضیحاتی مفید و پرمحتوا در رابطه با آن صفحه وب که در حال طراحی آن هستید . باید توجه کنید که محتوا و موضوع یک صفحه را به بهترین شکل در این 160 کاراکتر بنویسید تا گوگل از آن محتوا برای افزایش رتبه سایت یا وبلاگتان در نتایج جستجو کمک بگیرد و مستقیما افزایش بازدید سایت خود را مشاهده کنید .

 

چیست ؟

 

متاتگ Keywords برای گوگل اهمیت چندانی ندارد ولی برای اینکه در موتور های جستجوی متفرقه سایت خود را بهینه سازی کنیم و بازدید خود را تنها به گوگل محدود نکرده باشیم نیازمند این متا تگ نیز هستیم . محتوای این متا تگ کلمات کلیدی که در صفحه استفاده شده است میباشد و با کاما از هم جدا میشوند . برای نمونه :

 

اسکریپت تبادل لینک اتوماتیک,اسکریپت تبادل لینک,اسکریپت تبادل لینک فارسی,بهینه سازی,سئو

 

همونطور که در بالا مشاهده میکنید چند کلمه کلیدی نوشته شده که موضوع کل سایت لینک اسکریپت رو معرفی میکنند و با کاما از هم جدا شده اند . شما عزیزان هم باید به همین صورت کلمات کلیدی سایت خود را بنویسید و در متا تگ Keywords قرار دهید .

 

ضمن اینکه توجه کنید تمام اسکریپت تبادل لینک هایی که در سایت لینک اسکریپت قرار گرفته از این بهره میبرند و با استفاده از آنها میتوانید به خوبی به افزایش بازدید و رتبه خود را نتایج جستجو کمک کنید .

در مقاله های بعد نحوه کدنویسی این متاتگ ها و اجزای آنها رو توضیح خواهم داد . امیدوارم لذت ببرید

ارسال نظر


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.